Schody metalowe – zalety

Kategoria: Blog

schody metalowe

Schody metalowe cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. Dzięki swojemu eleganckiemu wyglądowi są one doskonałą alternatywą dla schodów drewnianych oraz schodów żelbetowych. Najczęściej schody metalowe wkomponowuje się w aranżacje minimalistyczne oraz industrialne.

Stal – zawsze w modzie

Pamiętajmy że schody powinny pełnić przede wszystkim funkcję użytkową. Jest to ważne zwłaszcza w domach jedno- i wielorodzinnych, ponieważ dzięki nim, możliwe jest bezpiecznie poruszanie się pomiędzy dowolnymi kondygnacjami. Warto również zaznaczyć, że we współczesnych wnętrzach schodu pełnią istotny element dekoracyjny. Jeszcze kilkanaście lat temu wykonane z metalu schodu kojarzyły się przede wszystkim z obiektami użyteczności publicznej. Obecnie bez większego problemu znajdziemy je również we wnętrzach stricte mieszkalnych. Bardzo ciekawy efekt można uzyskać np. poprzez połączenie drewnianych stopni z konstrukcją stalową – takie schody będą pasowały zarówno do stylu tradycyjnego, jak i bardziej nowoczesnego.

Dlaczego warto wybrać schody stalowe?

Oparte na metalowej konstrukcji schody niosą za sobą wiele korzyści. Do największych ich zalet zaliczyć należy uniwersalność – można je montować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Do ich produkcji wykorzystywana jest wysokojakościowa stal kwasoodporna – dzięki swoim właściwościom potrafi przetrwać w nienaruszonym stanie nawet kilkadziesiąt lat intensywnego użytkowania. Pomimo, że stal kwasoodporna jest dużo droższa od aluminium i trudniejsza w obróbce, to jej właściwości sprawiają, że jest warta poświęconego trudu. Warto również wiedzieć, że do produkcji schodów można użyć m.in. stali nierdzewnej lub stali, która ocynkowana została w sposób ogniowy. Reasumując – schody metalowe to nowoczesne rozwiązanie sprawdzające się świetnie nie tylko w obiektach użyteczności publicznej, ale również w obiektach mieszkalnych. Należy jednak pamiętać, że najlepszy efekt uzyskamy wówczas, gdy będą one dopasowane do wnętrza domu.