Witamy na blogu

Główne korzyści z zastosowania ogrodzeń kutychOgrodzenie to istotny element każdej posesji prywatnej, jak również obiektów stanowiących siedzibę firmy czy instytucji. Stanowią dopełnienie architektury, dlatego też warto zabiegać nie tylko o to, by ogrodzenie były solidne i trwałe, ale i dekoracyjne. Na rynku mamy wiele ciekawych rozwiązań z zakresu ogradzania posesji, jednak wciąż niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się ogrodzenia kute. W tym artykule postaramy się przybliżyć nieco specyfikę oraz najważniejsze korzyści z ich zastosowania.
Czytaj dalej


Balkon stalowy dobudowany do domu? Czemu nie!Jeśli Twój dom został zaprojektowany w taki sposób, że nie uwzględnia on balkonu, nic nie stoi na przeszkodzie, aby dobudować stalową konstrukcję do istniejącego budynku.

Dobudowywanie stalowych balkonów cieszy się niezwykłą popularnością zwłaszcza w przypadku odnawianych budynków stylizowanych, ale nie tylko. Warto zdać sobie bowiem sprawę, że stalowy balkon, zamówiony w warsztacie kowalstwa artystycznego, znacznie podniesie wartość estetyczną budynku. Dlaczego jeszcze warto zainwestować w balkon stalowy dobudowany do domu dowiesz się z naszego wpisu.
Czytaj dalej


Zalety wewnętrznych schodów stalowychSchody stalowe to alternatywa dla tradycyjnych konstrukcji drewnianych i żelbetowych. Stosowane są przede wszystkim w mieszkaniach urządzonych w nowoczesnym, industrialnym i minimalistycznym stylu, jednak w praktyce mogą świetnie komponować się praktycznie w każdym wnętrzu, ponieważ zapewniają wiele możliwości aranżacyjnych.
Czytaj dalej


Kraty okienne - estetyczne zabezpieczenie okienZabezpieczenie okienne w postaci krat kojarzy głównie z niezbyt estetycznymi prętami w oknach stosowanymi w przeszłości przede wszystkim w obiektach użytku publicznego, niekiedy również w mieszkaniach w blokach i kamienicach (głównie tych na najniższych piętrach), nieco rzadziej w domach. Okazuje się jednak, że ten metalowy element o funkcjach ochronnych może być zastosowany również do celów dekoracyjnych.
Czytaj dalej


Kraty okienne - solidne zabezpieczenie, ale i dekoracjaKraty w oknach nie kojarzą nam się zbyt pozytywnie, a już na pewno nie myślimy o nich w kontekście dekoracji. Zwykle kojarzymy je z obiektami użytku publicznego, które muszą być solidnie zabezpieczone, czy też mieszkaniami zlokalizowanymi na najniższych piętrach w niezbyt bezpiecznych dzielnicach. Okazuje się jednak, że współcześnie kraty okienne wykonane w sposób staranny i artystyczny zupełnie nie przystają do tych obiegowych opinii.
Czytaj dalej


Korzyści z zastosowania balustrad kutychKowalstwo artystyczne to sztuka rzemieślnicza. Dlatego też stalowe elementy kute cechują się nie tylko licznymi walorami użytkowymi, ale również estetycznymi. Balustrady i barierki to nie tylko konstrukcje zabezpieczające schody czy balkon, ale również niezwykła ozdoba, która powinna być dopasowana do elewacji domu oraz charakteru jego otoczenia.
Czytaj dalej